СЕМІНАР З ПРОФІЛАКТИКИ СУЇЦИДУ

23.03.2016 року на базі загальноосвітньої школи № 2 міста Красний Лиман спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді був проведений семінар з класними керівниками учбових закладів міста Красний Лиман та шкіл Краснолиманського району з залученням представників відділу освіти та співробітниками сектору кримінальної поліції в справах дітей. В заході всього приймали участь 45 чоловік.

Метою заходу була профілактика суїциду та попередження помилок у вихованні дітей.

Самогубство (суїцид) - це крайній вид аутоагресії, навмисне самопозбавлення життя.

За пропозицією Всесвітньої організації охорони здоров'я 10 вересня прийнято вважати Всесвітнім днем запобігання самогубствам. А для України проблема суїцидів — більш ніж актуальна.

Кількість самогубств у нашій країні — на одному рівні з числом ДТП. Самогубства посідають третє місце після смертності від серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Частота суїцидальних дій серед молоді протягом останніх двох десятиліть подвоїлася. У 30 % осіб 14—24 років трапляються суїцидальні думки, 6 % юнаків і 10 % дівчат вчиняють суїцидальні дії. Із загальної кількості суїцидів 90 % відбуваються у психотичних станах, і лише 10 % — коли жодних розладів немає.

Психологи виділяють десять основних мотивів суїцидальної поведінки серед дітей:

üпереживання образи, одинокості, відчуженості, неможливість бути зрозумілим;

üреальна або уявна втрата батьківської любові, нерозділене кохання, ревнощі;

üпереживання, пов’язані із смертю одного з батьків, розлученням батьків;

üпочуття провини, сорому, образи, незадоволеність собою;

üстрах перед ганьбою, приниженням, глузуванням;

üстрах перед покаранням;

üлюбовні невдачі, сексуальні ексцеси, вагітність;

üпочуття помсти, погроз, шантажу;

üбажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття;

üспівчуття або наслідування приятелів, героїв книг, кінофільмів.

Рекомендації щодо попередження психоемоційних розладів у дітей

 

•        Забезпечити дітям здорове харчування (багато свіжих фруктів та овочів).

•        Слідкувати, щоб діти пили багато води (не менше 2 л на день).

•        Забезпечити нормоване фізичне навантаження.

•        Організувати повноцінний відпочинок, достатній сон.

•        Дозувати час перегляду телевізора та занять із комп’ютером.

•        Контролювати зміст телепрограм, дисків, відеоігор, книг та журналів.

•        Заборонити лихослів’я у домашньому колі.

•        Формувати відразу до алкоголю, паління, наркотиків, нецензурної лайки.

•        Допомагати у виборі якісного кола спілкування, гідних друзів.

•        Розвивати постійні дружні стосунки в сім’ї, непідробний інтерес до справ та внутрішнього світу дитини, готовність у будь-який момент прийти на допомогу.

•        Підвищувати авторитет батьків у сім’ї, встановлювати розумні правила та вимоги, запровадити чіткий перелік обмежень та заборон.

•        Ставити перед дитиною досяжні цілі, допомагати у виборі оптимального життєвого шляху.

•        Спільно долати труднощі та перешкоди, культивувати творчий підхід до розв’язання проблемних ситуацій;

•        Вірити в дитину, в її найкращі риси та сторони особистості;

•        Виявляти до дитини ніжні почуття, турботу і увагу.

•        Виробляти позитивне мислення, виховувати любов до життя.

 

 

При проведені семінару були використані методичні рекомендації, розробки за даною темою, були продемонстровані відео матеріали в вигляді соціальної реклами.

Шкідливий вплив алкоголю на здоров’я людини

17.03.2016 року Краснолиманським міським ЦСССДМ спільно з представниками Краснолиманського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області в приміщенні центру був проведений відео-лекторій на тему: «Профілактика алкоголізму». Захід був проведений за планом спільної роботи з КВІ.

Директор ЦСССДМ Слєпцов А.О. розповів про те, що алкоголізм це захворювання, яке викликається систематичним вживанням спиртних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, розвитком психічної і фізичної залежності. У випадках тривалого плину хвороба супроводжується стійкими психічними і соматичними розладами.

Було зазначено, що дана проблема стала особливо актуальна для нашої країни в останні 5 - 6 років,  кількість хворих цією недугою різко зросло. По соціальним даним щорічно на кожного українця, включаючи жінок і дітей, припадає по 180 літрів випитої горілки.

Неодноразове або часте вживання алкоголю надає буквально вплив на психіку підлітка. При цьому затримується не тільки розвиток вищих форм мислення, вироблення етичних категорій і естетичних понять, але і втрачаються вже розвинені здібності. Підліток, що називається «тупіє» і інтелектуально, емоційно, і морально. Шкідливий вплив алкоголю позначається на всіх системах людського організму (нервової, кровоносної, травної). В даний час доведено згубний вплив алкоголізму в розвитку гострих і хронічних захворювань.

 

Спеціалістом Краснолиманського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області Резніковою Яною Сергіївною та психологом кримінально-виконавчої інспекції Капітан Оксаною Сергіївною була проведена бесіда на предмет відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень.

Тиждень права

07.10.2015 року Краснолиманським міським ЦСССДМ спільно з представниками Краснолиманського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області в приміщенні Краснолиманського професійно-технічного училища був проведений відео-лекторій на тему: «Протидія торгівлі людьми» двом групам майбутніх залізничників був продемонстрований документальний фільму «Життя на продаж». Захід був проведений за планом Всеукраїнського тижня права 2015 року.

Директор ЦСССДМ Слєпцов А.О. розповів про небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію пов’язану з торгівлею людьми. Познайомив з національними і міжнародними програмами, які застосовані урядами для попередження, дискримінації прав людини та торгівлі людьми та довів, про те що  держави постійно вживають заходів для попередження та запобігання цьому явищу Зазначив, що проблема продовжує катастрофічно поширюватися в нашому суспільстві. Особливо загрозливою стає ситуація у сфері торгівлі дітьми та жінками.

Інспектором Краснолиманського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Донецькій області Падун Іриною Василівною та психологом кримінально-виконавчої інспекції Капітан Оксаною Сергіївною була проведена бесіда на предмет відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, але й нагадування громадськості про необхідність захисту прав дитини, щоб всі діти росли щасливими, навчалися, ставали зразковими громадянами своєї країни.

01 червня 2015р. з нагоди відзначення Міжнародного Дня захисту Дітей, Краснолиманським МП кримінально-виконавчої інспекції з залученням представників служби у справах дітей, центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді було проведено урочисті культурно-масові та просвітницькі заходи. Неповнолітні діти, які перебувають на обліку КВІ взяли участь в Гала-концерті фестивалю дитячої творчості «Джерело талантів-2015», виконували пісні. Гала-концерт відбувся в ЦКД ім. Горького. 

             МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї

15 травня 2015 року в місті Краматорську обласним відділом у справах сім’ї, молоді та спорту було організоване та проведено свято присвячене Міжнародному Дню сім’ї.

Краснолиманщину  представляла родина Ковальових.

Ковальова Юлія Анатоліївна, скромна, урівноважена, чуйна і відповідальна, творча людина  з  1994р. працює вчителем інформатики в Краснолиманській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, складає вірши, все своє серце віддає своїм дітям.

В 2010 році Указом Президента України Юлії Анатоліївні присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

В 2013 році нагороджена Грамотою кандидата регіонально-іміджевої програми «Кришталеве серце» в номінації «Служіння людям».                                                     

Ковальова Юлія Анатоліївна народила та виховала зі своїм чоловіком Ковальовим Миколою Миколайовичем десять дітей:      

Донька – Євгенія, 1991 року народження, отримала рівень бакалавра факультету музичного мистецтва Харківської Державної академії культури.;

Донька –Надія, 1994 року народження, навчається у Харківському Національному Університеті ім. В.Н. Каразіна, пише вірші, регулярно друкується в міській газеті «Заря», грає на декількох музичних інструментах;

син – Артем, 1995 року народження, закінчив Слов’янський професійно-технічний ліцей залізничного транспорту та отримав спеціальність кухар кондитер, закінчив музичну школу;

син – Микола 1997 року народження, навчається в 11 класі  Краснолиманської гімназії, активно займається спортом, складає вірши.

син – Анатолій, 2000 року народження, навчається в 9 класі Краснолиманської гімназії, учасник шкільного та районного турнірів з шахів, має нагороди;

син – Сергій, 2001 року народження учень Краснолиманської гімназії постійно бере участь в інтернет олімпіадах з інформатики та математики.;

донька – Аліна, 2002 року народження, навчається в Краснолиманській гімназії, скромна, працелюбна, цілеспрямована дівчинка, відвідує хореографічний та вокальний гуртки;

син – Рувим, 2004 року народження, навчається в Краснолиманській гімназії, бере активну участь в інтернет конкурсах з математики.

донька – Елла, 2006 року народження,  також навчається у Краснолиманській гімназії, спокійна врівноважена.

син – Владислав, 2008 року народження, закінчує 1-й клас гімназії, самостійно займається танцями.

                           ПОДЯКА

День Святого Миколая

На виконання вказівки № 7-894 від 16.12.2014 року з нагоди відзначення  дня Святого Миколая, з метою створення сприятливих умов для організації змістовного дозвілля неповнолітніх осіб, які перебувають на обліку Краснолиманського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, з метою забезпечення їх духовного розвитку, виховання у них патріотизму, культури та моралі, поваги до духовних традицій українського народу.

19.12.2014 року спільно з Краснолиманским міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено культурно-масові заходи з нагоди святкування дня Святого Миколая. Святкова феєрія дитячого мистецтва «ДИВНИЙ СОН У ВІКНІ» відбулася в будинку культури м. Красний Лиман, на яку були запрошені неповнолітні засуджені. Після проведено заходу неповнолітнім були вручені солодкі подарунки. 

ПОДЯКА МЕЦЕНАТАМ

Краснолиманський міський Центр соціальних служб для дітей, сімей та молоді повідомляє, що за адресою: місто Красний Лиман, вул. Кірова, 25 (вхід з двору) продовжує функціонувати  пункт гуманітарної допомоги для людей, які вимушено переселилися із зони АТО. На даний час є велика потреба у теплих речах, дитячому одязі та взутті.

За останній тиждень працівниками ЦСССДМ була організована і на даний час триває  роздача адресної допомоги в вигляди новорічних подарунків для дітей-інвалідів, як жителів Краснолиманщини так і переселенців, які постраждали в наслідок бойових дій на території області. Подарунки в кількості 200 штук були надані меценатом, який побажав залишитися не відомим. Щира подяка людям, які мають таке велике серце та не залишаються байдужими к стражданням людей, особливо хворих дітей.

Також Центром проводилася роздача дитячого харчування «Малиш» та «Малютка», для немовлят люб'язно надана в вигляді гуманітарної допомоги.

 Краснолиманським міським центром проводиться робота з переселенцями а також мешканцями нашого міста щодо видачи та продовження дії посвідчень батьків та дітей з багатодітних сімей.

День боротьби зі СНІДом

Теплі ковдри від Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй

На території баз відпочинку Краснолиманського району (сел. Щурово, Брусівка), де  тимчасово проживають особи та сім’ї, які вимушені переселитися із зони АТО 29.09.2014 року співробітником з правових питань Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Киялбеком Темишевим, біля розташованого там мобільного консультаційного пункту, з залученням фахівців із соціальної роботи Краснолиманського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була організована і проведена роздача адресної допомоги теплих ковдр для переселенців.

Отримана як гуманітарна допомога для переселенців 1202 теплих ковдр від управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй була прийнята з почуттям величезної подяки.

 

Раніше представники ООН висловили готовність надати допомогу у вигляді поставок теплого одягу, постільної білизни, продуктів харчування для переселенців.

Про виконання Рішення Краснолиманської міської ради від 24.02.2011 року № 6/4-136

Краснолиманським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою виконання Програми правової освіти населення на території  нашого району на 2011-2016 рр., затвердженої Рішенням Краснолиманської міської ради від 24.02.2011 року № 6/4-136 постійно починаючи з 15.08.2014 року проводиться робота з особами та сім’ями, які тимчасово вимушені переселитися із зони АТО до баз відпочинку Краснолиманського району (сел. Щурово, Брусівка). Робота проводиться з метою профілактики правопорушень серед дітей, жорстокому поводженню з ними, запобіганні насильству в сім’ях.

Періодично діє виїзний мобільний консультаційний пункт з залученням фахівців усіх соціальних установ (ЦСССДМ, Управляння Пенсійного Фонду, Центр зайнятості, Центра соціально-психологічної реабілітації дітей, відділ освіти), який надає консультації із соціальних питань в межах своє компетенції.

 

Для отримання консультацій на правові та соціальні питання на базі відпочинку «Сонячний» постійно працює фахівець із соціальної роботи Краснолиманського міського ЦСССДМ Шепель Сергій Юрійович. 

Запобігти емоційному вигоранню працівників соціальної сфери

17-18 вересня 2014 року понад 30 спеціалістів та психологів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і центрів соціально-психологічної допомоги сім'ям пройшли тренінг з емоційного та професійного вигорання. Тренери - Katerina Balakireva та Nataliya Davydenko.
«Останні події в Україні посилили навантаження на спеціалістів державної соціальної сфери, особливо в областях, найближче розташованих до зони проведення антитерористичної операції, де зараз знаходиться найбільша кількість внутрішньо-переміщених осіб. Соціальні працівники та психологи є першою групою контакту внутрішніх переселенців, тому тема емоційного вигорання є дуже актуальною для них», – відмітила Елена Иванова, менеджер проекту «Підтримка реформи соціального сектору в Україні».
Семінар відбувся під час тижневої навчальної сесії за підтримки Програми розвитку ООН, Мінсоцполітики та Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії МОЗ України.

Психологічна робота з переселенцями - досвід Грузії

Досвід Грузії щодо психологічної роботи з переселенцями затребуваний в Україні. Клінічний психолог Jana Javakhishvili та психіатр, доктор медицини Nino Makhashvili приїхали до Києва, щоб поділитися власним досвідом роботи з переміщеними особами в Грузії та надати практичні рекомендації спеціалістам центрів соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді та соціально-психологічної допомоги сім'ям. 
Семінар відбувся під час тижневої навчальної сесії за підтримки Програми розвитку ООН, Мінсоцполітики та Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії, та зібрав 30 учасників.

АЛЕЯ ФАХІВЦІВ ІЗ СЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

10.04.2014  колектив  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висадив біля будівлі центру маленьку «Алею фахівців із соціальної роботи» (12 фахівців – 12 декоративних яблуньок). Підтримали ідею ЦСССДМ: Кирівське лісництво саджанцями, а природа – рясним дощиком.  

РЕАЛЬНА ДОПОМОГА

07.04.2014 року у приміщенні Краснолиманського міського ЦСССДМ відбулася зустріч з директором Краснолиманського міського Центру зайнятості Тетяною Анатоліївною Єрьоменко з метою надання комплексу спеціальних послуг у розв'язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення фахівців із соціальної роботи.

 

Працівникам Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримали вичерпну методичну інформацію та були вдячні Центру зайнятості за реальну допомогу.

«Станція призначення-ЖИТТЯ»

« Кожна людина має право на життя,

свободу та особисту недоторканість »

Загальна Декларація прав людини, стаття 3

 

Торгівля людьми залишається актуальною проблемою для України. Великого значення набуває повне й відповідальне інформування суспільства про цю серйозну проблему як один із найнебезпечніших злочинів проти особистості. Адже Україна, на жаль, є однією з головних країн-постачальниць « живого товар у» у країни Європи та Близького Сходу.

 Сьогодні об’єктом торгівлі часто є молоді люди, котрі не мають достатнього досвіду і не обізнані із наслідками протиправної діяльності. У великих містах сьогодні спостерігається деяке підвищення поінформованості про явище торгівлі людьми, тому торгівці активно переміщаються до маленьких містечок та сіл, де інформації з даної проблеми ще недостатньо.

Саме тому, спільними зусиллями фахівця з соціальної роботи Краснолиманського міського ЦСССДМ Галунової В.Г. та психолога Біленької Ю.Ю., 21.03.2014  у актовому залі Кіровської ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений відео лекторій, присвячений проблемі торгівлі людьми. Захід був розрахований на вікову категорію учнів випускних класів, адже вони стоять  на порозі дорослого життя. У кожного з них розпочнеться  своя стежка, свій шлях до мети. І щоб з ними не трапилася біда, яка ставить людину в залежність від обставин, вони повинні добре знати — рабство в третьому тисячолітті існує і сучасний прояв його — це торгівля людьми.

 

Учні мали змогу переглянути навчальний відеофільм «Станція призначення-ЖИТТЯ», який висвітлює складові частини торгівлі людьми: методи вербування, транспортування та типові форми експлуатації людей в умовах сучасного рабства. У фільмі також надано інформацію щодо легального та нелегального перебування за кордоном з метою навчання, праці та відпочинку. Підсумком стало обговорення проблемних питань, на які учні повинні були зосередити свою увагу під час перегляду відеофільму. Обговорення проблеми  допомогло підвищити рівень  знань стосовно прав людини та усвідомити шляхи захисту власних прав та свободи у різних ситуаціях.

Профілактика правопорушень з учнями ЗОШ №4

Виховний захід

Проведено фахівцем з соціальної роботи Іванішивою А.С. разом з ст. о/у ВКМСД ЛВ на ст. Красний Лиман капітан міліції Резніковим О.В.,  у Краснолиманській загальноосвітній школі I-III ступенів №4

 14.03.2014року.

 

Мета: Ознайомити учнів схильних до правопорушень, з основними питаннями законодавства, щодо підлітків, з найбільш поширеними прикладами правопорушень, з метою їх попередження серед учнів школи, розвивати інтерес учнів до читання літератури, матеріалів періодичної преси, перегляду телепередач на правову тематику, виховувати в учнів правову свідомість. 


«Попереджений, значить озброєний»

11 березня 2014р Кримінально-виконавчою інспекцією спільно з Центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді був проведений відео лекторій з профілактики негативних явищ серед неповнолітніх «Попереджений, значить озброєний»

Даний захід має на меті зусилля, спрямовані:- на превенцію соціальних проблем чи життєвих криз неповнолітніх , які засудження;- попередження ускладнення вже наявних проблем. Певні зустрічі навчають здоровому способу життя: усвідомлення, розвиток і тренування визначених умінь справлятися з вимогами соціального середовища, керувати своєю поведінкою. Дуже важливе своєчасне надання підліткам інформації про наслідки асоціальних дій, вживання різних видів алкоголю та наркотичних речовин. Формування у них навичок здорового способу життя.

 

         Головне – це пошук особистого ресурсу, розуміння не поодинокості у ситуації та психолого- педагогічна підтримка.

«Дети – будущее Украины»

4 Марта 2014 года в малом зале исполкома состоялось заседание «круглого стола»  -  «Дети – будущее Украины», на котором присутствовали все заинтересованные субъекты социальной работы:  Центральная районная больница  (Мельниченко Екатерина Петровна), Центр первичной медико – санитарной помощи им. Лядукина (Столвпник Лилия Викторовна), Центр социальной реабилитации для детей – инвалидов (Воротинцева Ирина Фёдоровна), Центр социально – психологической помощи детям (Ольховская Виктория Николаевна, Плиско Яна Ивановна), Кожуховская Виолетта  Юрьевна), Управление социальной защиты населения (Яцюк Елена Алексеевна), служба по делам детей (Голев Сергей  Иванович), Центр социальных служб для семьи, детей и молодёжи (Слепцов Андрей Александрович, Мордвинова Татьяна Валентиновна).

На «круглом столе» были обговорены актуальные для города и района вопросы:

·        Социальная поддержка материнства и отцовства;

·        Взаимодействие социальных субъектов в работе;

·        Выявление и устранение причин, которые приводят к  семейному неблагополучию, невыполнению родительских обязанностей, лишению или ограничению родительских прав, изъятию детей из семейного окружения (статистика);

·        Работа социальных учреждений города и области;

·        Оказание необходимой поддержки семьям, которые воспитывают детей с ограниченными возможностями;

и спланированы мероприятия по предупреждению сиротства на территории Краснолиманского городского совета.

Ирина Фёдоровна Воротынцева (директор ЦСРДИ) обозначила важнейшие аспекты своей благородной работы:

Краснолиманський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів – реабілітаційна установа для дітей сфери управління Міністерства соціальної політики України та органів соціального захисту населення, метою діяльності якого є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.

Центр забезпечує:

-          створення умов для всебічного розвитку, засвоєння дітьми-інвалідами знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти;

-          підготовку батьків дітей-інвалідів до продовження реабілітаційного процесу з дітьми за межами центру;

-          надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам відповідно до їх індивідуальної програми реабілітації;

-          виконання індивідуального реабілітаційного плану.

До центру зараховуються діти віком від 2 до 18 років з фізичними або розумовими вадами розвитку, які отримали статус інваліда.

Реабілітаційний процес спрямований на:

-          навчання дитини основним соціальним навичкам, побутове влаштування та соціальне обслуговування, педагогічну корекцію з метою вироблення та підтримання навичок самостійного проживання;

-          опанування навичками захисту власних прав та інтересів, самоаналізу та отримання навичок спілкування, забезпечення самостійного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою.

Організація реабілітаційних заходів у центрі складається з заходів:

-          психологічної реабілітації: навчання прийомам та методам саморегуляції, самовиховання, самонавчання, формування позитивної мотивації щодо соціальних настанов на життя, професію;

-          педагогічної реабілітації: розвиток слухового сприймання, зорового сприймання, розвиток мовлення, корекція пізнавальної діяльності, формування просторового орієнтування, практичне використання знань, умінь і навичок, розвиток комунікативної діяльності і творчості, фізичний розвиток;

-          медичного спостереження;

-          професійної орієнтації.

За час існування реабілітаційні послуги були надані більш ніж 100 дітям, які мають статус.

Всі послуги в центрі надаються безкоштовно.

Уникальные «перевоплощения» с детьми происходят в ЦСПРД, директором которого является Виктория Николаевна Ольховская.  Опытный психолог центра говорила о работе с любовью:

Все дети находящиеся в Центре - это полноценные люди, имеющие право на жизнь, право быть счастливым и любимым. Каждый ребенок - это уникальная личность, которой мы помогаем раскрыться и самореализоваться. Поэтому вся практическая работа строится исходя из этих ценностей.

Нередко дети становятся «заложниками» неумения и незнания родителей понять и заметить проблемы ребенка. Для оказания комплексной  социально-психологической, медицинской, правовой  помощи был создан Центр социально-психологической реабилитации детей.

Мы стараемся восстановить доверие ребенка к миру и обществу, изменить его самооценку, сформировать в нем позитивные качества и умения.

            В ходе коррекционной работы для  ребенка открываются новые горизонты развития. Проблемы, казавшиеся неразрешимыми, оказываются не такими уж страшными, когда ребенок чувствует , что не одинок и его принимают таким, как он есть.

            Педагогические работники центра ведут работу с родителями, что повышает воспитательный потенциал родителей к своим детям. В комплексе это дает положительный результат. Ребенок возвращается в семью и это есть самая главная задача центра.

В процессе беседы  Мордвинова Т.В. акцентировала внимание на работе Социальных учреждений областного значения: Центр социально-психологической реабилитации для детей и молодёжи с ограниченными возможностями, Центр ресоциализации наркозависимой молодёжи, Социальное общежитие для детей – сирот, Центр Матери и ребёнка, Центр социально – психологической помощи семьям. Обозначила важные направления работы ЦСССДМ, о доступности и конфиденциальности оказания социальных услуг. Отметила необходимость введения должности  юриста по социальным вопросам а также важность наличия транспорта при службе по делам детей. Слепцов Андрей Александрович - начальник отдела по социальной работы ЦСССДМ предложил традицию поощрения семей с детьми, в том числе опекунских и приёмных, с примерными семейными традициями и взаимоотношениями.

 

 

Бесіда з мешканцями с. Ярова

Взимку люди часто травмуються через ожеледицю, на ковзанках, припорошених снігом, під час дитячих зимових ігор, при катанні з крижаної гірки на санчатах, лижах, ковзанах. Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, якщо дотримуватися простих правил поведінки.

 

30.01.2014року фахівцем з соціальної роботи Краснолиманського міського ЦСССДМ Некриловой О.А.  була проведена бесіда з використанням відеоматеріалів з жителями Ярівської селищної ради на тему "Обережно ожеледиця", залучені також працівники ради.

Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває

 

Зима - пожежонебезпечний період, саме у цей час відбувається безліч надзвичайних ситуацій, учасниками яких здебільшого є діти. Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних і трагічних наслідків. Навчання правилам безпеки життєдіяльності не можна припиняти ні на хвилину, тому вкотре нагадати елементарні правила безпеки не буває зайвим, адже ця тема актуальна повсякчас.

Саме тому, за  ініціативою та підтримкою  Краснолиманської міської  громадської організації  « Союз молоді регіонів України», 24.01.2014 в стінах Кіровської ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 5-11 класів відбувся відео лекторій, присвячений правилам пожежної безпеки. Виконуючий обов'язки начальника пожежної охорони с. Кіровськ Рєзніков А.М. ознайомив учнів з причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки, порядком дій у надзвичайних ситуаціях, голова Краснолиманської міської  громадської організації  « Союз молоді регіонів України» - Мордвінова Т.В. та член правління – Галунова В.Г. закликали учнів до безпечного способу життя, потреби в повсякденному дотриманні правил пожежної безпеки.    Яскравим обрамленням бесіди був повчальний відеоролик. Метою заходу було також спрямувати підростаюче молоде покоління до шанобливого ставлення до професії пожежників, адже ці люди  часто ризикують власним життям заради того, щоб захистити найбільшу цінність – життя людей.

Натомість, в знак подяки та поваги, учні підготували вітальний плакат та прийняли участь  в  урочистому концерті, який відбувся 29.01.2014 р. у приміщенні Кіровської пожежної частини. З професійним святом пожежників привітали: селищний голова Мікулін О.І., заступник голови Краснолиманської міської  громадської організації  « Союз молоді регіонів України » Сєрокурова Н.М., Торський вокальний ансамбль, танцювальний колектив « Фантазія », директор Кіровського МБК Дуравкіна Т.І. та соліст Косик О.М. Яскравою родзинкою концерту став виступ  маленької учениці 2 класу Стрілець Вікторії, сердечні слова поздоровлень якої  не залишили байдужим жодного з присутніх у залі.

 Пам'ятаючи про героїзм і самовідданість наших пожежників, висловлюємо найщиріші слова вдячності тим, хто, ризикуючи життям, щоденно вступає  у двобій з вогняною стихією і виходить переможцем.

  

 

 

 

Після зимових канікул, 04.02.2014 року, фахівцем ЦСССДМ Никлиловою О.А., було проведено  анкетування в Новоселівський ЗОШ Краснолиманського району на тему (моє відношення до школи) серед учнів 7 класу, приймало участь 10 учнів та 2 викладачи.

26/02/2014 року Рубцівська ЗОШ

26 лютого  2014 року в Рубцівській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів   було проведено виховний захід фахівцем із соціальної роботи Краснолиманського міського центру СССДМ Жаровою Т.В. за темою: ЛЮДИНА, ОСОБИСТІСТЬ, ГРОМАДЯНИН.

 

         Метою заходу стало сприяння розвитку навичок самопізнання у школярів; виховування у дітей поваги до себе, до інших людей; формування громадянської позиції.